Spousta lidí se ptá: co je to směnka ? Směnka se využívá jako zajištění různých půjček a úvěrů. Pro věřitele to znamená lepší zajištění půjčky. V samotném článku dostanete odpověd na otázku:  co je to směnka ?

Co je to vlastně směnka ?

Směnku využívají věřitele, aby si tak lépe zajistily svoje půjčky a úvěry. Pokud vy podepíšete platnou směnku, tak jste zavázáni směnku do určitého data splatit. Pokud tak neučiníte, tak si můžete věřitel díky směnce peníze snadněji vymoci zpět. Směnku dá věřitel k soudu a ten může vydat platební rozkaz. Takže peníze budou strhnuty z vašeho účtu, případně může následovat až exekuce.

Směnka vás hodně zavazuje

Směnku tedy není žádná legrace a pokud si můžete půjčit jiným způsobem než na směnku, tak bych tuto možnost určitě využil. Při směnce jste hodně zavázáni a v případě vašich finačních problémů s toho mohou být velké problémy. Směnky také využívají hodně malé nebankovní společnosti, které jsou často velmi nesolidní a je lepší se jim vyhnout.

Co je to vlastní směnka ?

Vlastní směnka znamená, že se zavazuje vy, že půjčenou částku do určitého data v pořádku vrátíte věřiteli. Směnka musí obsahovat všechny jednotlivé náležitosti a prvky. Více o vlastní směnce najdete v samostatném článku s názvem Směnka vlastní.

Vzorová směnka

Pokud se chcete podívat jak má vypadat správně vzorvoá směnka, tak se podívejte na článek směnka vzor. V samotném článku najdete také vzorovou směnku ve formátu .doc. Můžete si jí tedy otevřít ve Wordu.